INNE

MABION – trójkąt czy głowa z ramionami?

Moje spostrzeżenia

6-miesięczna konsolidacja. Możliwe zarówno formacja trójkąta (zgodnie z AT*, wybicie górą raczej oznacza wzrosty) jak i głowy z ramionami (zgodnie z AT*, wybicie dołem raczej oznacza spadki).

Jakie pytania warto zadać przed każdą inwestycją?

Co widzisz na wykresie? Które wskaźniki/narzędzia warto brać pod uwagę? Który moment byłby dobry na kupno/sprzedaż? Jaką część kapitału byś zainwestował? Kiedy realizowałbyś ewentualny zysk? Gdyby szło nie po Twojej myśli, w którym momencie byś się wycofał? Bez odpowiedzi na te pytania, nawet bezbłędna analiza formacji, byłaby bezwartościowa.

mabion_2016_11_29-2

Jaka jest Twoja opinia?

Najlepszą formą nauki jest zabawa – typujemy, co się może wydarzyć.

  1. Spróbuj odpowiedzieć na powyższe pytania i obstaw, w którym kierunku pójdą notowania,
  2. Dodaj komentarz – analiza różnych punktów widzenia to świetna forma nauki,
  3. Wróć za jakiś czas i sprawdź, jak poszło Tobie i innym.

*AT = analiza techniczna

Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Osoby czytające treści, które są tu publikowane podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Powyższy materiał ma charakter wyłącznie edukacyjny. Jeśli inwestujesz, zawsze kieruj się własnymi zasadami. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Powyższe treści są wyrazem osobistych przemyśleń autora. Nie stanowią stanowiska jego pracodawcy w jakiejkolwiek sprawie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Okolice 85 zł są strefą bardzo podażową i stanowią solidny opór. Na interwale dziennym widać w listopadzie solidną świece o charakterze podażowym co potwierdza także wolumen. Biorąc pod uwagę interwał tygodniowy to w maju pojawiła się podobna świeca z dużym dociskiem podaży, która prawdopodobnie kończyła fale 3, po czym jej górny knot został naruszony nieznacznie co może świadczyć o pojawieniu się 5 fali. Obecny układ klina sugeruje iż wybicie dołem poniżej 70 zł skieruje kurs w okolice 50 -55 zł (technicznie). Analogicznie wybicie podażowej świecy, a także górnego ograniczenia klina, będzie stanowić sygnał kupna(oczywiście wzmocnienie tego sygnału będzie gdy pojawi się solidny wolumen). W skali tygodniowej nie wygląda to optymistycznie, aczkolwiek miejsce do zajecia pozycji to okolice 70,5 plus minus akademickie 15 groszy. Duże wolumeny i wymowa świec świadczy bardziej o ewakuacji kapitału. Ciężko stwierdzić w którą strone podąży kurs. Myślę, że warto na bieżąco weryfikować co rynek pokaże i przy spełnieniu określonych warunków zająć pozycje jak powyżej.

    • Cześć Piotr, bardzo Ci dziękuję za wpis. Mam nadzieję, że zachęci on też inne osoby do zabrania głosu. Bardzo ciekawa, szczegółowa analiza. Zgadzam się z Tobą, że okolice 85 zł są kluczowym oporem. Jego pobicie powinno być decydujące. Zgadzam się, że idealnie by było gdyby towarzyszył temu podwyższony obrót. Gdyby podaż doszła do głosu to poważne wsparcie, które widzę to ok 60-65 zł. Co do poziomu wejścia, jestem w stanie sobie wyobrazić przynajmniej 2 ewidentne warianty: 1) po przebiciu oporu, 2) w okolicach wsparcia (jeśli popyt da o sobie znać). Wariantów wejścia może być oczywiście więcej. Pozdrawiam Cię serdecznie.